قادر رنجبر نظرات چهارشنبه 23 خرداد 1397 ، 07:22 ب.ظ

کفش عروس | انتخاب کفش عروس امری ساده ولی پر اهمیت


کفش عروس | انتخاب کفش عروس امری ساده ولی پر اهمیت

هم قد و اندازه آقای داماد هستید؟ با پاشنه بلند راحت ترید یا کوتاه و اسپرت؟ فوت و فن خرید کفش عروسی تان را بدانید تا روز عروسی راه بروید و خوش بگذرانید.

کفش عروس | انتخاب کفش عروس امری ساده ولی پر اهمیت

کفش عروس را چطور انتخاب کنیم؟

هیچ چیز بدتر از این نیست که با انتخاب کفش عروس نامناسب، در روز عروسی تان به سختی راه بروید و شب که به خانه می رسید پاهایتان دردناک و تاول زده باشد;

پس برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی بهتر است قبل از خرید کفش عروسی به چند نکته مهم دقت داشته باشید.

کفش عروس | انتخاب کفش عروس امری ساده ولی پر اهمیت

کفش عروس شیک

خریدهای مراسم ازدواج به‌قدری زیاد و متنوع است که شاید میزان اهمیتِ انتخاب و خرید کفش عروس دیده نشود.

شاید به همین دلیل است که اکثر خانم‌ها بعد از مراسم عروسی با پاهایی تاول‌زده و زخمی مواجه می‌شوند، پادردی که حسابی کلافه‌شان می‌کند.

نوع کفشی که پا می‌کنید همیشه اهمیت دارد؛ زیرا پا، قلب دوم شماست، حال در نظر بگیرید که یک روز تمام با کلی رفت‌و‌آمد و فعالیت قرار است یک کفش پای شما باشد;

اگر حتی ذره‌ای پای شما درون کفش راحت نباشد آن روز را که مهم‌ترین روز زندگی شماست، برایتان تلخ می‌کند.

کفش عروس | انتخاب کفش عروس امری ساده ولی پر اهمیت

نحوۀ انتخاب یک کفش عروس مناسب

عروس‌خانم‌ها برای اینکه خریدی رضایت‌بخش و خوش از کفش عروس داشته باشند باید نکاتی را در نظر بگیرند، نکاتی ساده اما مهم که باید رعایت کنید. اولین نکته، جنس کفش شماست. از انتخاب کفش‌های خُشک و غیرقابل‌انعطاف خودداری کنید، حتی اگر مدل آن را پسندیده باشید، اصل مهم راحتی کفش است. این کفش قرار است در مهم‌ترین روز زندگی شما و ساعت‌ها پای شما باشد. اگر بتوانید از برندهای مطرح کفشتان را انتخاب کنید خیالتان از راحتی آن آسوده خواهد بود. حتی‌المقدور کفش چرم یا کفشی با کفی چرم انتخاب کنید.

کفش عروس | انتخاب کفش عروس امری ساده ولی پر اهمیت

مورد مهم دیگر اندازه پاشنۀ کفش شماست، لطفاً تعصبی روی سانتی‌متر کفش خود نداشته باشید، خصوصاً اگر عادت به پوشیدن کفش پاشنه‌بلند ندارید؛

چرا که تمام‌مدت در عذاب خواهید بود، البته فاکتور مهم در انتخاب اندازه پاشنه، قد آقای داماد است، حتماً دوست ندارید بلندتر از همسرتان به نظر برسید.

کفش عروس | انتخاب کفش عروس امری ساده ولی پر اهمیت

با‌توجه‌به مکان مراسم و شرایط آنجا کفشی مناسب را انتخاب کنید.

اگر مراسمتان در باغ برگزار می‌شود و سطح زمین سنگ‌فرش نیست، کفش لژدار بپوشید که پایتان پیچ نخورد. البته شرایط آب‌وهوایی را هم باید در نظر بگیرید، چه روزی از سال مراسم‌تان برگزار می‌شود و هوا در آن روز خاص چگونه خواهد بود.

تا جایی که می‌توانید پیش‌بینی های لازم را صورت دهید.

کفش عروس | انتخاب کفش عروس امری ساده ولی پر اهمیت

و حالا 12 نکته درباره کفش عروس ‌خانم که باید بدانید:

1- اول از همه، راحتی:

شما قرار است این کفش را ساعاتی طولانی به پا کنید و با آن راه بروید و برقصید. اگر پاشنه آن خیلی بلند باشد و یا به نحوی پاهایتان را اذیت کند، از مراسم لذت نخواهید برد. بنابراین، به سراغ کفش‌هایی با پاشنه خیلی بلند و ظریف نروید. کفش‌هایی با بندهای ظریف و محکم نیز باعث جا انداختن روی انگشتان پای شما می‌شوند.

2- جنس کفش عروسی مهم است:

پارچه ابریشم و ساتن دو جنس مناسب برای طراحی رویه کفش عروس هستند. با این حال جنس پارچه‌ لباس عروسی شما هم می‌تواند راهنمای خوبی برای انتخاب جنس رویه کفش عروسی‌ باشد. شما حتی می‌توانید تکه‌ای از پارچه لباس عروس‌تان را به کفاش بدهید تا با آن رویه کفش‌تان را بدوزد.

کفش عروس | انتخاب کفش عروس امری ساده ولی پر اهمیت

3- هنگام عصر به خرید کفش بروید:

بهترین زمان برای خرید کفش ساعات پایانی روز است؛ چون در تمام روز بر اثر راه رفتن و ایستادن روی پاها، پاها کمی‌ ورم می‌کنند و بزرگتر می‌شوند.

4- به کف محل برگزاری جشن توجه کنید:

عروسی شما قرار است در باغ برگزار شود یا در یک سالن؟ کفش‌های عروسی با پاشنه تیز برای باغ مناسب نیست چون پاشنه آن درون گل و خاک زمین چمن فرو می‌رود. برای این مکان‌ها از کفش‌های تخت و یا پاشنه پهن استفاده کنید. اگر قرار است مراسم شما در سالن، با کف‌پوش فرش یا پارچه‌های ابریشمی و براق و سفید برگزار شود، شاید لازم باشد کف کفش‌تان را کفی‌های عاج‌دار بچسبانید.

5- یک جفت کفش کمکی به همراه داشته باشید:

بهتر است یک جفت کفش راحتی برای ساعات پایانی شب تهیه کنید. شما می‌توانید این کفش کمکی را از انواع تخت و یا پاشنه 3 سانتی‌ انتخاب کنید و وقتی حسابی از دست کفش‌هایتان کلافه شدید، آنها را تعویض کنید.

 6- کفشهایتان را چند بار قبل از مراسم بپوشید:

اگر شما روزی چند ساعت کفشتان را در منزل بپوشید و با آن راه بروید، به آن عادت می‌کنید؛ راه رفتن و رقصیدن با یک کفش پاشنه‌بلند سفید در یک لباس حجیم و سنگین، کاربسیار دشواری است.

7- تکه‌ای از پارچه لباس عروس‌ را همراه خودتان ببرید:

وقتی برای خرید کفش می‌روید، بهتر است تکه‌ای از پارچه لباس عروس‌تان را همراه ببرید. درست است که رنگ لباس عروسی شما سفید است ولی رنگ‌های سفید نیز ته رنگ‌های یاسی، صورتی و طلایی متفاوتی دارند.

8- کفشی مانند کفش عادی‌ خودتان تهیه کنید:

اگر شما در حالت عادی کفش 3 سانتی‌ می پوشید، سعی‌کنید در جشن ازدواج‌تان هم پاشنه کفش‌تان در این حد و یا کمی بلندترباشد.

9- به رنگ‌های کرم و نباتی هم فکر کنید: 

کفشی که رنگ آن کاملاً سفید باشد، شاید بعدها دیگر به دردتان نخورد چون کفش سفید با لباس‌های دیگر کمتر جور می شود. اگر لباس عروسی‌تان بلند است و کفش‌های شما دیده نمی شود؛ می‌توانید به سراغ کفش‌های کرم و نباتی و یا رنگ‌های روشنی در همین طیف بروید.

 10- کفش‌های حصیری را هم در نظر داشته باشید:

اگر لباس عروسی شما عروسکی یا دنباله‌داراست و کفش شما زیر آن پنهان می‌شود؛ می‌توانید کفش‌هایی با پاشنه حصیری یک تکه برای لباس عروسی‌تان انتخاب کنید. این کفش‌ها کمک می‌کنند در حالی که ‌بلندتر به نظر می‌رسید، سطح اتکای وسیع‌تری روی زمین داشته باشید و بتوانید راحت‌تر راه بروید و تعادل‌تان را حفظ کنید.

11- کفشی مناسب لباس عروسی:

اگر لباس عروسی شما خیلی بلند نیست، باید زیبایی کفشتان را در درجه اول اهمیت قرار دهید. کفش‌های پاشنه‌بلند با بندهایی که روی ساق پا بسته می‌شوند، می‌توانند برای چنین لباس‌هایی ایده‌آل باشند.

 12- روزنامه‌های خیس با آب‌لیمو:

اگر احساس کردید که تنگی کفش، پاهایتان را اذیت می کند، باید از چند صفحه روزنامه و آب‌لیمو استفاده کنید. روزنامه‌ها را با آب‌لیمو خیس کنید و درون کفش‌ بچپانید و بگذارید یک شب بماند. کفش شما اندکی جا باز خواهد کرد

ورود به سایت رمان من

نظرات

ارسال نظر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر