قادر رنجبر نظرات سه شنبه 21 فروردین 1397 ، 09:45 ب.ظ

راهنمای انتخاب بهترین لباس برای مراسم عروسی


همه ی ما می‌خواهیم در مراسم های عروسی برترین و شیک ترین لباس ها را بر تن داشته باشیم، امروز ما بشما تیتر جالب را توصیه می‌دهیم. همه ی ما به سنی می رسیم كه ناگهان متوجه می شویم همه ی افرادی كه اطراف خود می شناسیم در حال ازدواج میباشند. بعضی از ما شاید حتی به روز عروسی خود ما نزدیک می‌شویم

 

و بعضی از ما هنوز ازدواج نکرده ایم، ولی به عروسی های رفقا زیادی رفته ایم. از سی سالگی به بعد به نقطه ای در زندگی مان میرسیم که دیگر عروسی های زیادی دیده ایم ودر انها کمپانی کرده ایم. بنظر می رسد لباسی که در عروسی ها میپوشیم باید نسبتا ساده باشد، اما شاید تعجب کنید که انتخاب لباسی که برای عروسی دیگران می‌پوشیم میتواند بسیار دشوار و پیچیده باشد.

 

صرفنظر از این كه چه مدت از آخرین مراسم عروسی که در آن کمپانی کرده‌اید قبل، مروری بر لباس ها و اکسسوارهایی که می‌توانید در مراسم عروسی دیگران پوشیده و بهرهگیری کنیم یا نکنیم، میتواند کارساز باشد. بهمین غرض با كارشناسان حوزه مد صحبت كرده ایم ودر اینجا نكاتی آورده ایم كه می‌تواند بشما در مورد پوشیدن یا نپوشیدن بعضی لباس ها و بهرهگیری از بعضی اکسسوارها در مراسم عروسی رفقا یا اقوامتان کارساز واقع شود.

راهنمای انتخاب بهترین لباس برای مراسم عروسی

باید لباسهای تک رنگ یا پروژه های ساده انتخاب كنید

ممكن هست روز عروسی خودتان نباشد و فقط به عروسی فرد دیگری دعوت شده باشید، اما می دانید كه دوربین هایی ازچپ و راست و همه ی طرف میباشند كه از شما عكس می گیرند، پس می خواهید كه زیبا باشید ودر بهترین حالت ظاهر شوید. به غرض انجام این امر، كارشناسان مد پیشنهاد می كنند كه “بیشتر لباسهای تک رنگ و پروژه های ساده مناسب شما هست.” به علاوه دراین سناریو، لباس روشن گزینه مطمئن و درستی برای پوشیدن هست.

 

با دقت به این موضوع، سال ها هست كه این یقین وجوددارد که باید از پروژه های راه راه افقی دوری كنیم و از راه راه عمودی بهرهگیری كنیم. اگر بخواهیم بلندتر و لاغرتر دیده شویم، می توان با اطمینان گفت كه اصل عمومی همین هست. ولی وقتی می دانیم كه قرار هست در چند عكس دیده شویم.

 

خلاف این قضیه درست هست. همان طور كه مطالعات نشان می‌دهند، راه راه افقی در مقایسه با راه راه عمودی، حالت باریک تری به پیکر ما می‌دهند. اگر برای عروسی بعدی، نیت بهرهگیری از پروژه راه راه باریك ساده دارید، راه راه عمودی را کنار بگذارید و راه راه افقی را انتخاب كنید.

 

حتما دامنی تا نوک انگشتان پایتان بپوشید

با آنکه مقدور هست لباس كوتاه یا دامن کوتاهی كه اخیراً آنرا خریده اید، بسیار خوشگل و جذاب باشد و بشما بیاید، اما عروسی، مكانی برای نشان دادن آن نیست. پس آنرا در منزل گذاشته و به دنبال لباسی بلندتر و مناسب تر باشید. پیراهن ها و دامن ها باید طولشان تا نوك انگشتان پا باشد. از آنجایی كه شما در مراسم عروسی زیاد می نشینید و بلند می شوید، جالب نیست كه مرتب دامن تان را پایین بكشید.

 

چیزی مناسب با محل مراسم انتخاب كنید

اگر می دانید كه عروسی قرار هست در كجا برگزار شود، می توانید از این نكته بهرهگیری كنید كه چه چیزهایی دراین مكان مناسب پوشیدن هست و چه چیزهایی مناسب پوشیدن نیست. اگر در اواسط تابستان قرار هست در محوطه بیرون زیر نور خورشید بنشینید، می توانید لباسی بپوشید كه بسیار متمایز باشد.

 

بنا بنظر کارشناسان مد خارجی: مشخص بودن محل برگزاری می تواند بشما كمك كند چه چیزی بپوشید. پیشامد مذهبی ممكن هست نیاز به پوشاندن موها و بازوهایتان داشته باشد یا لباس فضای باز برای یك پیشامد ساحلی مناسب خواهد بود.”

راهنمای انتخاب بهترین لباس برای مراسم عروسی

از انچه در کارت دعوت نوشته شده رهنمونی بگیرید

مضمون مثبت اینجاست که حتی اگر چیز زیادی در مورد مراسمی كه قرار هست در آن حضور یابید نمی دانید یا هنوز مطمئن نیستید كه چه لباسی مناسب هست، بیشتر دعوت نامه ها می توانند اطلاعات بیشتری دراین خصوص بشما بدهند كه ممكن هست در زمان انتخاب لباس برای پوشیدن در آن مراسم، برایتان مفید باشد.

 

شارون شواتزر، كارشناس بین المللی اتیكت دراین باره میگوید: “محل و زمان عروسی را مدنظر قرار دهید تا در مورد اینكه چگونه لباس بپوشید تصمیم گیری كنید. اگر دعوت نامه نشان دهد كه مراسم در زمان غروب آفتاب برگزار میشود، پس می دانید كه باید چگونه لباس بپوشید. اگر دعوت نامه نشان دهد كه عروسی، بعد از ظهر هست پس لباستان می تواند غیر جدی تر و غیر رسمی تر باشد.”

 

این روزها در بعضی دعوت نامه ها، حتی تم و موضوعی برای مراسمی كه عروس و داماد ممكن هست برای روز ناب شان بخواهند داشته باشند، معین شده هست. غالباً لباس مناسب این مراسم «که بیشتر همراستا با فرهنگ غربی هست» در چند طبقه قرار می گیرد كه به “كروات سیاه” سرشناس هست، یا میتواند لباس غیر رسمی باشد یا لباس جدی و مهم. از نظر لباس رسمی، “كروات سفید” در درجه بالاتری قرار دارد و نشان دهنده پوشش لباس بلند زیبا با طولی تا روی زمین هست

 

و “كروات سیاه” نشان دهنده پوشیدن یك لباس بلند تا روی زمین یا لباس كوتاه هست. شما لباس مناسب مهمانی می پوشید، برای مناسبت غیر جدی، یك لباس مهمانی كافی خواهد بودو برای مهمانی جدی، یك لباس آزاد ساده برای زیر خورشید تابستان دلخواه هست. اگر این نکات راهنما را دنبال كنید، پس وضعیت تان برای انتخاب لباس روشن می شود.

 

نمی توانید اشتباها لباس غیر مناسبی مثل لباس نسبتاً سیاه بپوشید

غالباً شنیده اید كه هر خانمی حتما باید دست کم یک پیراهن کوتاه سیاه «LBD» داشته باشد، و این پیراهن را برای اكثر مناسبت ها مثل مهمانی ها و دیگر مراسم، در كمدش آویخته كند. اما آیا LBD برای مراسم عروسی هم مناسب هست؟ همانگونه كه روشن هست، این لباس مناسب هست!

 

یک کارشناس مد می‌گوید: “لباس کوتاه سیاه می تواند برای هر مناسبتی پوشیده شود و عروسی ها هم از این قاعده مستثنی نیستند. اگر در كمد لباستان یک پیراهن کوتاه مشکی ندارید، پس این مهلت را بعنوان بهترین مهلت برای خرید درنظر بگیرید و لباس جدیدتان را بخرید. بدانید كه از این لباس به اندازه كافی بهرهگیری خواهید كرد.

راهنمای انتخاب بهترین لباس برای مراسم عروسی

كفش های آسان انتخاب كنید

همانگونه که میدانید پوشیدن کفش آسان در هر مراسمی یکی از اصول اتیکت عمومی هست. طبیعتاً منظورمان پوشیدن كفش های صورتی روشن پیاده روی تان برای عروسی نیست. بلكه منظورمان پوشیدن كفش خوب و زیبا یعنی پوشیدن كفشی كه بتوانید به راحتی چند ساعت آنرا بپوشید هست. آلیس هد، یک مدیر برنامه ریزی و برگزاری عروسی در کشور آمریکا پیشنهاد می دهد كه “كفش هایی را انتخاب كنید كه برای چند ساعت قابل پوشیدن باشد.”

 

در حالی كه همه ی ما احتمالاً كفش هایمان را از زیر میز در خواهیم آورد و دوباره آنرا برای رقصیدن در طول مجلس رقص خواهیم پوشید، برای عروسی، باید بدانیم که قضیه جدی‌تر هست. او افزود كه «این نكات، اتیكت و سبك را تركیب می كند. این اصلاً خوب نیست كه پایتان خسته شود و كفش تان را درآورده ودر دستتان بگیرید یا انبوهی از كفش های كنار گذاشته در گوشه فضای پذیرایی ایجاد كنید.»

 

در حالی كه خرید كفش های پاشنه بلند برای بعضی از مناسبت ها ممكن هست وسوسه انگیز باشد، قبل از اینكه پول خودرا دور بیاندازید، شدیدا شما را تشویق می كنیم كه در فروشگاه كمی قدم زده و ببینید آیا می توانید به راحتی انها را برای چند ساعت بپوشید یا خیر. اگر جواب خیر هست پس مجدداً در مورد خرید یك جفت كفش تخت فکر کنید كه با این كار می توانید در بین عروسی و پذیرایی این دو كفش تخت و پاشنه دار را عوض كرده و كفش اضافی را داخل ماشین قرار دهید!

راهنمای انتخاب بهترین لباس برای مراسم عروسی

اگر عروسی یکی از اعضای خانواده هست، رنگ های نمونه انتخاب كنید

غالباً می شنویم كه باید از رنگ های نمونه رنگ لباس فامیل درجه یک عروس اجتناب کنیم. اما این موضوع همیشه درست نیست. کارشناسان مد می‌گویند: “برای عكس هایی با استایل هنرمندانه در مراسم عروسی اعضای درجه یک خانواده، لباس هایی با سایه های نمونه از یك پالت رنگی بپوشید.

 

برنامه ریزی آن زمان كمی می برد. رنگ ها باید باهم سازگار باشند اما دقیقاً شبیه هم نباشند. پروژه ها، موتیف ها و بافت های پالت رنگی طبق معمول به خوبی كارساز هست.”اگر مطمئن نیستید كه آیا می‌توانید این كار را برای عروسی خانوادگی كه تاریخ آن در حال نزدیک شدن هست، انجام دهید یا خیر، با عروس و داماد چك كنید و ببینید آیا این چیزی هست كه انها دوست دارند یا خیر.

 

همیشه از سفید دوری كنید

یكی از مهم ترین لباس هایی كه باید ازآن اجتناب كنید لباسی به رنگ سفید هست. یک کارشناس مد دراین باره می‌گوید: «همه ی لباس های سفید و همه ی شلوارهای سفید برای پوشیدن در مراسم عروسی نامناسب میباشند، مگر اینكه به طور ویژه از شما تقاضا شود تا این رنگ رابا عروس و داماد ست کنید.

 

رنگ سفید، رنگ بژ یا نخودی، كرمی، یخی سفید یا هر لباسی كه می تواند شبیه لباس عروس باشد را نپوشید”. این موضوع را ساده بگیرید و غمگین نشوید. اگر لباسی به رنگ سفید برای پوشیدن در مراسم عروسی دیگران انتخاب کرده‌اید، به دنبال لباسی با رنگ جایگزین باشید.

 

لباسی با پولك های زیاد انتخاب نكنید

در حالی كه ممكن هست دیدن یك لباس زنانه قدیمی آویزان در كمد لباستان كه فقط یكبار پوشیده شده هست وسوسه انگیز باشد، اما باید به خاطر داشته باشید كه این فرصتی نیست كه به این لباس، شانس دیگری برای پوشیدن و نمایش آن دهید. از پولك های زیاد آن خجالت بكشید. کاریلو که یک کارشناس مد هست می‌گوید: “لباسهای پولکی نور زیادی را منعكس می كنند و عكس گرفتن با لباس پر از پولك مشكل هست.”

 

یكی از استثنائات واضح برای این قانون می تواند در تمی باشد كه زوج در دعوت نامه عروسی خود انتخاب كرده اند. اما این موارد نادرند و كم رخداد می افتند. پس احتیاط كنید و چیز دیگری انتخاب كنید.

 

زیاد خودتان را در دسترس دید قرار ندهید

این روز، روز ناب عروس و داماد هست و دقت باید به سوی آن ها معطوف باشد. خودنمایی زیاد یا پوشیدن لباس خیلی تنگ، اصلاً مناسب مهمان ها نیست، زیرا باعث دور كردن دقت از زوج خوشبخت و منحرف كردن دقت به سوی دیگران خواهد شد. استافورد، کارشناس مد، دراین مورد میگوید: “لباس هایی كه بسیار خودنمایی میکنند، باعث انحراف دقت می شوند.”

 

عروسی ها غالباً محل دقت به عروس و داماد و اعضای خانواده آن ها میباشند، لباس های خیلی كلفت یا لباس های خیلی نازك نیز برای اینگونه مراسم، نامطلوب و غیر پسندیده میباشند. زمانیكه شك دارید، بهترین قانون آزمون شده این هست كه همرنگ جماعت شوید و زیاد جلب دقت نكنید!

راهنمای انتخاب بهترین لباس برای مراسم عروسی

مراقب باشید كه زیور آلات زیادی بهرهگیری نكنید

در حالیكه بهرهگیری از چند قطعه جواهر یا زیور آلات هماهنگ با لباستان خوب و زیبا هست، اصل بر این هست كه بهرهگیری از آن ها باید ساده باشد. شواتزر، کارشناس مد، می‌گوید كه “زیور آلات باید زینت دهنده و نشان دهنده ظرافت باشد. زیور آلات بسیار بزرگ، براق یا رنگی می تواند باعث انحراف دقت افراد از مراسم شود.”

 

لباس های مجلسی قدیمی تان را نپوشید

لباس های قدیمی تان که برای زمان نوجوانی هست، چه تجملاتی و زیبا باشند یا نباشند «كه به عدم پوشیدن آن ها تاكید زیادی می كنیم» نباید برای عروسی پوشیده شوند. “به خاطر داشته باشید كه لباسهای چند سال پیش یا لباس هایی که به زمان نوجوانی یا اوایل جوانی تان مرتبط می‌شوند، برای زمانی بود كه می خواستید بدرخشید، پس این لباس ها جلب كننده دقت در عروسی میباشند، یعنی جایی كه همه ی دقت متعلق به عروس هست. دراین شب نیازی نیست مشابه یك ستاره بدرخشید.”

 

كیف دستی یا كیف پول بزرگ با خود به عروسی نیاورید

ما خانمها عادت داریم كه هر چیزی كه نیاز داریم رابا خود ودر كیفمان به همراه ببریم. داروهای ضد درد، پد بهداشتی، عینک آفتابی و كیف پولمان فقط چند مورد از چیزهای زیادی میباشند كه همواره با خود این ور و آن ور می بریم. این كار برای رفت و آمدهای هر روز مشكلی ندارد، اما زمانی كه در عروسی حضور پیدا می كنید، نیازی به اكثر انها ندارید و این خرت و پرت ها را باید در منزل یا در ماشین قرار دهید.

 

شواتزر دراین باره میگوید: “كوچكترین كیف دستی و كیف را از میان کیف هایتان انتخاب كنید. از آوردن كیف بزرگ و سنگین و اقلام غیر ضروری امتناع كنید.”

راهنمای انتخاب بهترین لباس برای مراسم عروسی

استثنائاتی ممكن هست وجود داشته باشد

بدیهی هست که همواره استثنائاتی برای بسیاری از این قوانین وجود خواهد داشت. اگر عروس و داماد، لباس خاصی را تقاضای كنند یا تم خاصی را ذكر كنند، بعضی از این نكات می تواند كمک كننده باشد اما برای اكثر عروسی هایی كه ممكن هست در آن حضور یابید، این قوانین آزمون شده و ثابت شده اند.

 

زمانیكه برای انتخاب لباسی شک دارید، اگر می بینید پریشانی دارید، به دوستانتان پیام دهید در مورد اینكه چه چیزی بیشتر مناسب شما هست یا از این نکات راهنما استفاد كرده و چیزی را انتخاب کنید كه با دقت به نکات بالا از همه ی انتخاب ها دلخواه تر باشد.

 

ورود به سایت رمان من

نظرات

ارسال نظر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر